Polis Bayramı kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 174’cü yıldönümü bu sene Gönen’de bayram havasında kutlandı. Öğrencilerin katılımıyla renklenen törende yapılan konuşmada Gönen’de suç oranının bir yıl önceye göre %37 azaldığı vurgulandı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174’cü yıldönümü Gönen’de bir dizi etkinlikle kutlandı. Cumhuriyet Alanında saat 11.00’de Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başlayan kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz’ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Ali Haydar Kılıç ile Binbaşı Temel Kılıç’ın da hazır bulunduğu etkinliklere vatandaşlar ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katılım gösterdi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmada, emniyet teşkilatının toplum için önemine dikkat çekilirken, “Emniyet teşkilatı, toplumun huzur ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu unutmuyoruz. Çünkü,  adalete dayanmayan güç zorbalıktır, zalimliktir, ama kuvvete dayanmayan adalet de aciz olur. Hukuk devletinde polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için zalim değildir, adaletlidir, korkulan değil, güvenilen bir güçtür” dendi.

Gönen’de suç ve suçluyla etkin bir mücadelenin de yürütüldüğüne dikkat çekilirken, “Gönen ilçemizde 2018 ve 2018 yılları karşılaştırıldığında geçen yılın son üç ayında 425 olay meydana gelirken, bu sene suç ve suçluyla etkin mücadeleye kararlılıkla devam edilmiş ve bu yılın ilk üç aylık döneminde bu sayı 265’e düşmüş, olaylarda %37 azalma gerçekleştirilmiştir. Uyuşturucu ile mücadele noktasında ise amansız mücadele verilmektedir. Hedefimiz, ilçemizde su sayısını sıfıra düşürmektir” denildi.

Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalar İzzet Akçiçek İlkokulu öğrencilerinin halk oyunu gösterisiyle sona erdi.