Şehir YEŞİL Takım BEYAZ

Gönen Belediyespor ligin 11. haftasında sahasında konuk edeceği lig sonuncusu Bölmespor maçı hazırlıklarını sürdürüyor. Perşembe günü yapılan çift kale maçta tam kadro sahada olan yeşil beyazlılarda tek hedef galibiyet alarak şanssız Ayvalık yenilgisini unutmak. Takımın iç saha maçlarında tribünde yer alarak destek veren Başkan Palaz, bu maçta da tribünde olacak.
Son oynadığı maçta ev sahibi Ayvalıkgücü ile kora kor bir mücadeleye tutuşan ancak maçın son anlarında kalecinin topu elinden kaçırmasıyla yenen golle maçı mağlup tamamlayan yeşil beyazlılar sahadan üzüntüyle ayrılmışlardı. Oyuncular, saha içinde gösterdikleri mücadelenin karşılığını puan tablosuna yansıtamamanın stresini Bölmespor maçında üzerlerinden atıp yeni bir galibiyet serisi başlatmak istiyorlar. Maç öncesinde Gönen Belediyespor topladığı 10 puanla ligin 9. sırasında yer alırken, rakip Bölmespor 4 puanla ligin 14. ve son sırasında bulunuyor.
Stres artıyor
Son dakikada yenen goller, kırmızı kartlar, teknik adam değişikliği derken ligin 10 haftası geride kaldı. İç saha maçları gösterdi ki takım sahada iyi mücadele eden, maçı kovalayan, oyundan kopmayan bir görüntü veriyor. Rakip takımlara oranla eksik olan bölgeleri olsa da takım oyunu oynadığında başarı elde edebilecek bir oyuncu grubu var. Bunun farkında olan oyuncular durumu bir an evvel kendi lehlerine döndürmek için hırsla çalışırken, zaman zaman hırçınlaşabiliyorlar.
El Ele Tribüne
Perşembe günü çift kale maç sırasında iki oyuncu arasında yaşanan gerginlik önce tecrübeli hocaların sakin kalmasıyla sonrasında yöneticilerin aynı akşam her iki oyuncu ile konuşmasıyla tatlıya bağlandı. Yaşanan bu durumun iki oyuncu arasında büyütülmemesi ver bir an önce işlerine odaklanmaları tüm oyuncular arasında takdirle karşılandı. Taraftarların Pazar günü oynanacak maç öncesinde takımı el ele tribünlere çağırarak desteklerini göstermeleri bekleniyor.