SIRADA TEKNOKENT VAR

rx world manatoba vente drogue en ligne. , mode d’action flagile. Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu İçin 17 Eylül Üniversitesi ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Arasında İş birliği Protokolü İmzalandı. Protokole göre eğitim binasını,  laboratuvar ve atölyeleri OSB yönetimi yapacak. OSB Teknik MYO’nun 5 bölümde eğitim vereceğini açıklayan Rektör Özdemir, Bandırma OSB Yönetiminin desteği ile TEKNOKENT ve TTO açmayı planladıklarını bildirdi.

Bandırma 17 Eylül Üniversitesi, kamu-üniversite-sanayi iş birliği çalışmaları kapsamında, sanayinin geliştirilmesi ve üretimin desteklenmesi amacıyla çıkarılan 7033 sayılı kanun doğrultusunda, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi ile iş birliği protokolü imzalayarak Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu kurulması için önemli bir adım atmış oldu.

17 Eylül Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, “Üniversitemiz ve Bandırma Organize Sanayi Bölgesi iş birliği ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu kurulması ve kurulacak olan bu meslek yüksekokulunun eğitim binası, laboratuvar ve atölyelerinin Bandırma Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından yapılması ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nin bünyesinde bulunan firmaların, Ar-Ge ve inovasyon kapasitelerini artırmak için üniversitemizdeki bilgi birikimi ve teknolojik altyapıyı kullanarak ortak çalışmalar yapılması hedeflenmektedir” denilirken; Belediye Başkanı Hüseyin Yakar’ın sayesinde Gönen ile 17 Eylül Üniversitesi arasında sıcak ilişkilerin geliştiğine işaret eden  Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir,  “Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda da Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar başta olmak üzere, Gönen’deki kamu ve sivil toplum kuruluşlarından büyük destek görmekteyiz. Üniversitemizin birimlerinin Gönen ile ilişkileri çok kuvvetli. Hüseyin Yakar beyle Üniversitemiz kurulduktan sonra birçok kez bir araya geldik. Organize Sanayi Bölgesi’nde kuracağımız Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu için de birlikte somut adım atmış olduk. Üniversite olarak üçüncü yılımızı doldurduk ve her alanda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu kapsamda kamu-üniversite-sanayi iş birliğini sağlamak için de gayret ediyoruz. Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve TEKNOKENT açma planlarımızı önümüzdeki yıl içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuda da en büyük desteği Organize Sanayi Bölgesi’nden almayı umut ediyoruz. Kamu-üniversite-sanayi ortak çalışma açısından Organize Sanayi Bölgesi’nin içinde de bir yer düşünebiliriz. Hem Gönen Meslek Yüksekokulumuz, hem de yeni açmayı düşündüğümüz Bandırma OSB Teknik Meslek Yüksekokulumuz için ülkemizin ve bölgemizin ihtiyaç duyduğu yeni program açma tekliflerimizi YÖK’e ileteceğiz. Yeni açılacak Bandırma OSB Teknik Meslek Yüksekokulu bünyesinde Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Makine, Kaynak Teknolojisi ve Kimya Programlarını YÖK’ten talep edeceğiz. Yeni Meslek Yüksekokulumuz’un teknik programlar ağırlıklı bir meslek yüksekokulu olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar ise, “Bu bir başlangıç protokolü. Üniversitemizle Ar-Ge çalışmalarını da fazlasıyla artırmak istiyoruz. İnanıyorum ki bu Türkiye için de oldukça faydalı olacaktır. Gelişmekte olan bir sanayi bölgesine sahip olduğumuz için bu çalışmaların etkili olacağını düşünüyorum. Kamu-üniversite-sanayi iş birliği anlaşmalarını çok önemsiyoruz. Sanayiciliğin üniversite ile iç içe olmasını istiyoruz. Sanayiciler yatırım yapacakları yerlerdeki nitelikli işgücü ile altyapıyı çok önemsiyor. Ortaya çıkabilecek bu eksikleri de üniversitemiz ile olan çalışmalarla gidermiş olmayı umut ediyoruz” dedi.