TOHUMLAR TOPRAKLA BULUŞTU

buy prozac mexico. TEMA Vakfının  “Tohumdan Fidana” projesiyle  Karşıyaka 100. Yıl, Özcan Kılınçay ve Şehit Kaymakam Rahmi Bey İlkokulunda 2 bin 500 meşe palamudu tohumu küçük eller sayesinde toprakla buluştu.

Her yıl farklı bir temaya dikkat çeken Erozyonla Mücadele Haftası’nın 2018 yılı teması “Toprak ve İklim Değişikliği” olarak belirlendi. Bu kapsamda TEMA Vakfı Gönen Temsilciliğinin eğitim programı uyguladığı Karşıyaka 100. Yıl, Özcan Kılınçay ve  Şehit Kaymakam Rahmi Bey İlkokulunda, öğrenciler tarafından 2 bin 500  meşe palamudu tohumu ekimi gerçekleştirildi.

Mart ayında çimlenen meşe palamudu fidanlarının ekiminin gerçekleşeceğini dile getiren TEMA Vakfı Gönen Temsilcisi Yiğit Korkmaz, “ Tema eğitimi alan üç okulumuzda 2 bin 500 meşe palamudu tohumunun ekimini öğrencilerimizle gerçekleştirdik.  Tohumdan Fidana proje çalışması ile çocukların çok yönlü beceri gelişimlerini desteklerken içinde yaşadıkları dünyayı tanımaları, tabiat ve tabiatın korunması ile ilgili bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla, bu konuda sorumluluk duygusu oluşturmasına hep birlikte katkı sağlıyoruz “ dedi.