Uğur kampüsü açıldı

Uğur Okullarının 50 yıllık deneyim, başarı ve vizyonunu Gönen’de sürdüren Uğur Okulları Gönen Kampüsü’nün tanıtım toplantısı düzenlendi. Yenilikçi uygulamaları ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan Uğur Okullarının akademik süreçleri, sınava hazırlık çalışmaları ve eğitim yaklaşımları hakkında bilgiler aktarıldı.

 

Uğur Okulları Gönen Kampüsü’nün tanıtım toplantısı 6 Nisan Cumartesi günü Gönen Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri ve velilerin katılımı ile gerçekleşen toplantıda Uğur Okullarının yenilikçi eğitim yaklaşımları ve uygulamaları katılımcılarla paylaşıldı. Ortaokuldan lise son sınıfa kadar eğitim verecek, 400 öğrenci kapasiteli 22 derslikli, 3600 metrekarelik kapalı alan, 500 metrekarelik açık alana sahip Gönen Kampüsü’nde STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Bilişim Laboratuvarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok fiziki olanak yer alıyor.

 

Uğur Okulları Sınavlar ve Yayınlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Adil Kurt, Uğur Okullarında uygulanan sınavlardan, ulusal sınavlara hazırlık süreçlerinden ve yararlanılan online platformlardan bahsetti. Kurt; “Uğur Okullarının günümüz eğitim sistemindeki en önemli özelliklerinden biri sınavlara hazırlıktır. Okullarımızda yer alan “Uğur Sınava Hazırlık Merkezi” ile öğrencilerin sınav başarısının artırılması, belirlenen hedef ve kişisel analiz çerçevesinde öğrencinin bilişsel gelişimine, tercih hedeflerine uygun çalışma planı ve materyaller hazırlanmasını sağlıyoruz. Online eğitim platformumuz Metodbox ile öğrencilerimizin hedeflerini ve konu eksiklerini belirliyor, zamandan tasarruf ederek ilgili alana daha fazla yoğunlaşmasını, bilgilerini pekiştirerek gelişiminin desteklenmesini sağlıyoruz. Öğrencilerin tüm çalışmalarını online portfolyo olan Akademik Gelişim Dosyası’nda arşivliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Uğur Okulları Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek ise eğitim süreçleri, etkinlikler ve projeler konusunda katılımcılara bilgiler aktardı. Nil Çiçek; “Uğur Okulları olarak her biri alanında deneyimli öğretmen kadromuz, sunulan çağdaş eğitim ortamımız, öğretmen eğitimlerimiz, öğrencilerimizin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren erkenSTEM ve STEM eğitimimiz, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimimiz, Bilgi ve İletişim Teknolojileri derslerimiz ile ayrıcalıklı bir eğitim kurumuyuz. Eğitim yaklaşımlarımızı özenle kurgularken fiziki alanların da öğrenmeye olan etkisini göz ardı etmeyerek tüm kampüs alanlarımızı eğitim içeriklerinden materyallerine, boya renginden koridor alanlarına kadar özenle kurguluyoruz. Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfetmesini, Akademik- Sosyal- Duygusal- Fiziksel (ASDF) yaklaşımımız kapsamında tüm bu alanlarda gelişimlerini destekliyoruz.” Dedi