UMUTLARIMIZI YIKTILAR

CHP İl Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda, ittifak kapsamında Büyükşehir adaylığından geri çekilen CHP Milletvekili Ahmet Akın da konuştu. Akın, yaşanan süreci anlattı. Salondaki partililerin sataşmaları karşısında zor anlar yaşayan Akın zaman zaman sesini yükseltti. Akın, “büyük umutlar ortaya koymuştuk, umutlarımızı yıktılar” dedi.

CHP Balıkesir İl Başkanlığı’nın seçim sürecindeki gelişmeleri masaya yatırdığı toplantıda tüm gözler Büyükşehir adaylığı geri çekilen CHP Milletvekili Ahmet Akın’daydı. Emek Sineması’ndaki toplantıya yüzünde gülücükler saçarak gelen Ahmet Akın, salonda yükselen tepki seslerine yanıt vermekte zorlandı. İçeride partililerin sözlü sataşmaları karşısında zor anlar yaşayan Ahmet Akın, “neden karşı çıkmadın, neden tepki göstermedin” şeklindeki sorulara “kendinizi benim yerime koyun, ne söyleyebilirsiniz ki” şeklinde yanıt verdi. Akın, Büyükşehir adaylığının İYİ Parti’ye bırakılmasını “büyük umutlar ortaya koymuştuk, umutlarımızı yıktılar” sözleriyle değerlendirdi.

İşte CHP Milletvekili Ahmet Akın’ın söyledikleri:

TAMER AĞABEY BİLE

BU İŞ OLACAK DEMİŞTİ…

“Burada kim ne derse desin sonuna kadar haklı. Neden? Çünkü biz kazandığımız belediyeyi teslim ettik. Biz büyük bir umut ortaya koyduk öyle değil mi? Size güzel bir şey diyeyim.. Tamer Ağabeyimiz var. Tamer Ağabeyimiz bize her zaman muhalefet yaptı. Önerici olarak, doğru olarak. Bana bir gün toplantıda dedi ki “Ahmet bu iş olacak” Ben de dedim ki ağabey sen bile bunu  söylüyorsan bu iş bitmiş. Yani bizim umutlarımızı yıktılar, elbette böyle olacağız. Onun için ben herkese hak veriyorum.

UMUTLARIMIZ YIKILDI

Biz başkanımla ve bürokratlarla birlikteydik. Saat 19.30 civarıydı. Birisine telefon geldi. “Balıkesir verilmiş” dedi. Televizyonu açtık. Hüseyin Başkan aradı. ‘Böyle bir şey yok, inanmayın’ dedi. Biz televizyona bakıyoruz, genel başkanla Meral Hanım beraber el sıkıştılar. Ondan sonra da bize telefon geldi. Aynen söylenen şu: “Biz ittifakta anlaştık, İstanbul’u, Ankara’yı aldık, Balıkesir’i İyi Parti’ye bıraktık, çok üzgünüz”  Bu kadar. İş bitmiş, her şey anlaşılmış, bırakın bir saati iki saati Allah şahidimiz iki dakika öncesinden bile haberimiz yok. Onun için diyorum ben bu umutlar yıkıldığı için haklısınız.